W środę, z samego rana klasy: pani Angeliki, Kasi J. oraz Natalii D. pojechały na wycieczkę do Poznania w ramach projektu „Otwórz się na pomoc”. Uczniowie wraz z opiekunami swoją przygodę rozpoczęli od warsztatów w „GO4Robot”. Na uczestników warsztatów czekały w siedzibie firmy klocki Lego oraz tablety, na których programowali różne czynności, które miały wykonywać ich roboty – wyścigówki. Dzielni konstruktorzy spisali się na medal – powstały szybkie niczym błyskawica wyścigówki. Następnie pojechaliśmy na kolejne warsztaty, tym razem do „Muzeum czekolady”. Tam uczniowie ubrani w fartuchy i czapki kucharskie przystąpili do pracy – wykonali własne tabliczki czekolady z dowolnymi dodatkami. Poza tym poznali kilka ciekawostek na temat kakaowca oraz samej czekolady i próbowali wyrobów cukierniczych, które wytwarzane są w „Muzeum”. Na koniec miłego spotkania poszliśmy na obiad na Stary Rynek. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To był udany dzień pełen wrażeń!

WYCIECZKA DO POZNANIA

Zdjęcie 1 z 21