Kulinarnie po Polsce

Program skierowany jest uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Celem programu jest utrwalenie i rozwijanie dotychczasowych umiejętności, zainteresowań, uzdolnień manualnych, plastycznych i kulinarnych. Ponadto kształtowanie i poszerzanie wiedzy na temat danego regionu Polski oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego poszukiwania istotnych wiadomości z punktu widzenia tematyki zajęć, a także rozwijanie umiejętności prawidłowego przygotowania i spożywania przygotowanych posiłków.

Pro Sinfonica

Pro Sinfonika to wieloletni projekt organizowany przez Filharmonie Poznańską, skierowany jest do dzieci i młodzieży. Sobotnie koncerty, gromadzą młodych melomanów ze wszystkich zakątków Wielkopolski. Od trzech sezonów uczniowie naszej szkoły mają przyjemność uczestniczyć w tych przepięknych, artystycznych spotkaniach muzycznych. Od września do czerwca 10 osobowa grupa dzieci i młodzieży, z opiekunkami Magdaleną Luck i Aliną Sakowską, uczestniczy w porannych sobotnich  koncertach. Jest to prawdziwa uczta muzyczna, muzycy, tancerze, śpiewacy i konferansjerzy, wprowadzają nas w świat piękna, radości, przyjaźni, tolerancji. Wsłuchujemy się w różnorodną przepiękną muzykę dawną, klasyczną i tę współczesną, poznajemy instrumenty, muzyków, zachwycamy się tańcem, ruchem scenicznym, podziwiamy przepiękne kostiumy, a wszystko pozostawia w nas pozytywne emocje i rozbudza ciekawość na kolejne spotkania.

Program Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Program skierowany jest do wszystkich uczniów. Jego celem jest kształtowanie postaw dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz o zdrowie i bezpieczeństwo innych osób. Zajęcia mają na celu także kształtowanie prawidłowych reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia oraz rozwijanie wiedzy i nabywanie praktycznych umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Mój przyszły zawód

Program dla uczniów oddziałów przysposabiających do pracy. Poznają oni możliwości przyszłego zatrudnienia poprzez wizyty w miejscach pracy. Byliśmy już w Spółdzielni Socjalnej „Talent”, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Restauracji WuZetKa, a także w firmie Amazon. Przed nami kolejne ciekawe miejsca…

Wokół pór roku

Uczniowie całej szkoły, choć podzieleni na mniejsze grupy, za pomocą tego programy przybliżają sobie pory roku. Zawsze przecież można znaleźć jakieś ciekawostki na ten temat!