Dzień Patrona

„Dzień Patrona” – to imieniny naszej szkoły. Jedno z najważniejszych świąt, które obchodzimy co roku. Ku pamięci naszego patrona cała społeczność szkolna angażuje się w organizację i obchody tego wspaniałego, radosnego dnia wystawiając na scenie baśnie, bajki i wiersze Jana Brzechwy. Jak dotąd nasi aktorzy wcielili się w role: „Jaś i Małgosia”, „Pan Drops”, „Baśń o korsarzu Palemonie”, „Trzy wesołe krasnoludki”, „Pchła Szachrajka”, „Panieneczka z pudełeczka”, „Za króla Jelonka”.

Dzień Patrona

Zdjęcie 1 z 12

Artystyczny Festiwal „Nasz Świat”

Spotkania artystyczne odbywające się od 15 lat, współorganizowane przez naszą szkołę wraz ze Stowarzyszenie Społecznym na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach  oraz  ZS nr 3 w Szamotułach. Rokrocznie biorą w nim udział grupy teatralno-artystyczne z całego powiatu szamotulskiego oraz grupy z Wągrowca, Międzychodu  i Poznania. W festiwalu bierze udział ok. 160 uczestników. Symbolem Festiwalu jest Anioł, który jest wręczany wszystkim grupom artystycznym oraz zaproszonym gościom. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na indywidualne upominki. Celem spotkań jest wspaniała zabawa, nawiązanie przyjaźni, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych, muzycznych i tanecznych, umacnianie wiary we własne siły oraz prezentacja dorobku artystycznego. Nawiązanie współpracy z innymi ośrodkami – konfrontacja poziomu i doświadczeń artystycznych.  Co roku Artystyczny Festiwal „Nasz Świat” miał inne hasło przewodnie dotyczące życia społecznego. Od czterech lat hasło przewodnie Festiwalu brzmi:  „Baw się z nami kolorami”. Ten  cykl spotkań artystycznych, jest wspólną zabawą z kolorami, które towarzyszą nam przez całe życie,  mają swoją symbolikę i sprawiają, że świat jest piękniejszy, weselszy, ludzie bardziej otwarci na siebie.  Odbyły się już spotkania w kolorze niebieskim, czerwonym, zielonym oraz żółtym, następne spotkanie będzie w kolorze biało-czarnym.
Spotkania teatralne spełniają bardzo ważną rolę w rehabilitacji i usprawnianiu osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Festiwal zajmuje ważne miejsce na mapie integracyjnych imprez odbywających się w Powiecie Szamotulskim. Dzięki tym spotkaniom osoby z niepełnosprawnościami mają szansę zaprezentować swoje talenty, spotkać się z rówieśnikami, pozytywnie zaistnieć w świadomości mieszkańców Szamotuł. Dostarczają rozrywki, zabawy i przeżyć estetycznych, promują wzory prawidłowych zachowań. Uczestnicy mogą kształtować własne „ja”, rozwijają aktywność intelektualną, emocjonalną i ruchową. W przypadku osób z niepełnosprawnościami spotkania artystyczne są doskonałą metodą terapeutyczną, wprowadzającą korzystne zmiany w ich osobowości. Pozwalają na stosowanie różnych środków wyrazu, takich jak: wchodzenie w rolę, ruch, taniec i śpiew.

Nasz Świat

Zdjęcie 1 z 5

Dzień Rodziny

To coroczne spotkania organizowane w naszej szkole, na które zapraszamy członków rodzin naszych uczniów. W podziękowaniu za trudy codziennego wychowania,   pociechy przygotowują dla swoich bliskich przepiękne przedstawienia, występy taneczne, mają szansę zaprezentować swoje talenty. Uczniowie przy okazji tych obchodów wręczają członkom swych rodzin własnoręcznie przygotowane upominki, spotkaniu zawsze towarzyszy słodki poczęstunek. Dzięki tej inicjatywie środowisko rodzinne uczniów integruje się z cała społecznością szkolną szkoły.

Dzień Rodziny

Zdjęcie 1 z 4

Łączy nas pamięć 

Uczestniczmy w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Polin. W ramach obchodów 77 rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, uczniowie naszej szkoły upamiętnili bohaterów Getta wykonując własnoręczne żonkile i robią sobie z nimi zdjęcia, mieli możliwość wysłuchania lekcji historii oraz zapoznali się z książką Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”

Żonkile

Zdjęcie 1 z 20