„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”. M. Twain
Taką też podróż, aby coś odkryć, aby czegoś nowego się nauczyć i coś nowego poznać odbyli 13.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. Celem podróży był Berlin, przepiękna i niesamowita stolica Niemiec, którą znaliśmy tylko z filmów w Internecie i z lekcji języka niemieckiego. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od spaceru aleją Unter den Linden (Aleją pod Lipami) z Alexanderplatz do Bramy Brandenburskiej i Reichstagu (siedziby parlamentu niemieckiego). Poznaliśmy historię powstania Pomnika Pomordowanych Żydów Europy oraz zobaczyliśmy fragmenty Muru Berlińskiego. Nie ukrywamy, że oba te miejsca na długo pozostaną z nami w pamięci. Zwiedziliśmy znane na całym świecie Muzeum Techniki, gdzie mieliśmy okazję oglądać wystawy związane z kolejnictwem, lotnictwem oraz wystawę starych samochodów. Największe wrażenie jednak wywołało w nas Centrum Nauki SPECTRUM. A co tam się działo pięknie ilustrują zdjęcia…
Zwieńczeniem naszej wycieczki były odwiedziny i pobyt na tradycyjnym Weihnachtsmarkt (jarmarku bożonarodzeniowym), na którym to wielu z nas kupiło przepiękne pamiątki.
Będzie co wspominać, a kto wie być może jeszcze kiedyś wrócimy do Berlina!

410523855_786914743446537_6516950668463986737_n

Zdjęcie 1 z 22