„Smutek i żal jest ceną, którą płacimy za miłość i przywiązanie.”

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Pani Aliny Sakowskiej – wieloletniej nauczycielki naszej szkoły. Pani Ala pracowała w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy od 1991 roku. Podejmowała wiele inicjatyw, wpływała na kształt naszej szkolnej społeczności. Jeszcze tak niedawno, bo w sierpniu 2021 roku, Pani Ala, odchodząc na emeryturę, pisała do nas, że: „praca nie była dla mnie koniecznością, a przyjemnością (…) Spędziłam tutaj wiele wspaniałych i niezapomnianych lat”. Żegnamy dziś nie tylko oddaną pracy nauczycielkę, ciepłą, przyjacielską, kreatywną, zaangażowaną, pełną troski, optymizmu, pasji i artystycznych wizji, ale także koleżankę i przyjaciółkę. Będzie nam Ciebie, Alu, brakowało!

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.