Nasza szkolna reprezentacja w składzie Eryk, Marek, Mateusz, Hubert, Rafał, Laura oraz Kamil brała udział w XI już edycji turnieju w BOCCIA, organizowanym przez Stowarzyszenie “Duszek” w Dusznikach. Nadrzędnym celem imprezy była integracja środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych z całego regionu Powiatu Szamotulskiego. W Dusznikach gościły drużyny z Sielinka, Grońska, Opalenicy, Wronek, Szamotuł, Kaźmierza oraz oczywiście gospodarze z Dusznik. Cel został wypełniony znakomicie, co można było doświadczyć w bardzo przyjaznej oraz tanecznej atmosferze. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom za piękną atmosferę zdrowej rywalizacji oraz za godne reprezentowanie naszej szkoły.
W tym roku mieliśmy okazję skorzystać z możliwości bezpłatnego oprowadzania po Dusznikach. Naszym przewodnikiem był światowej klasy znawca historii Dusznik Eryk Śron (uczeń klasy App). Podczas zwiedzania mieliśmy okazję poznać historię kościoła poewangelickiego, zobaczyć rodzinny dom Piotra Liska, który obecnie jest absolutnym rekordzistą Polski w skoku o tyczce (6,02 w 2019 roku) oraz podziwiać zabytkową plebanię Kościoła parafialnego pw. Św. Marcina w Dusznikach. Dowiedzieliśmy się, że w Dusznikach był kiedyś młyn oraz kolej wąskotorowa, po której są jeszcze pewne pozostałości (bocznica kolejowa). Wiemy już, gdzie mieszka zacny kierowca, Pan Przemek, który dzięki ogromnej uprzejmości Pana Radosław Łanoszka (Firma Transportowa “Łajka”) bezpiecznie i bezkosztowo przewiózł nas tam, gdzie trzeba. Mieliśmy okazję zobaczyć kulturalne miejsca Dusznik (Dom Kultury, pomniki upamiętniające wybitne postaci Dusznik) oraz dowiedzieć się o istnieniu Regionalnej Izby Pamięci Towarzystwa Miłośników Ziemi Dusznickiej – zapraszamy do zwiedzania (facebook: TMZDuszniki).

387843527_746574320813913_648715999289650120_n

Zdjęcie 1 z 12