W słoneczny październikowy dzień uczniowie wybrali się na wycieczkę do Puszczykowa i Rogalina. Początek wyprawy rozpoczęli od Muzeum Arkadego Fiedlera słynnego, wybitnego pisarza i podróżnika. Podziwiali zgromadzone z licznych podróży eksponaty oraz znajdujące się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji żaglowiec „Santa Maria”, Piramidę oraz „Tajemniczy Świat Indian” i inne ciekawostki. Następnie pojechali do Pałacu Raczyńskich w Rogalinie, gdzie podziwiali piękne komnaty i ich zabytkowe wyposażenie oraz poznali historię właścicieli. Na koniec spacerowali po pięknym ogrodzie i parku, gdzie wśród wielu drzew odnaleźliśmy okazałe, wiekowe dęby rogalińskie. Wszyscy wrócili zadowoleni po całym dniu wrażeń.
Wycieczka została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.

Puszczykowo i Rogalin

Zdjęcie 1 z 20