Grupą 50-osobową wybraliśmy się do korzeni państwa polskiego – Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim, gdzie znajdują się pozostałości potężnych wałów obronnych i pałacu książęcego z kaplicą. Odkryto tam baseny chrzcielne, które wskazują wyspę jako prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I. Kolejnym punktem wycieczki był Wielkopolski Park Etnograficzny – skansen w Dziekanowicach. Po pysznym obiedzie kuchni regionalnej – żurek i pyry z gzikiem, placek drożdżowy – zapoznaliśmy się z architekturą wielkopolskiej wsi przełomu XVIII i XIX wieku: oglądaliśmy domy, budynki inwentarskie, stodoły zestawione w zagrody i posadowione na kształt wsi naturalnej wielkości.
Odwiedziliśmy także Pola Lednickie, na których co roku odbywają się z inicjatywy
o. Jana Góry modlitewne spotkania młodzieży. Każdy z nas miał możliwość symbolicznego przejścia w trzecie tysiąclecie pod Bramą Rybą.

Wycieczka do Lednicy i Dziekanowic

Zdjęcie 1 z 23

Wycieczka zorganizowana w ramach programu „Poznaj Polskę”