A gdyby tak otoczyć naszą szkołę roślinami? Już od jesieni trwają prace, które sprawić mają, że wiosną się u Brzechwy zazieleni! Najpierw odbyły się prace najcięższe, czyli porządkowanie i przygotowanie terenu, za co odpowiedzialni byli uczniowie przysposobienia do pracy ze swoimi wychowawcami. Potem, zgodnie z koncepcją opracowaną przez p. Ewelinę z Fundacja Varietae odbyło się sadzenie roślin, a na końcu zabezpieczanie ich korą. Powstał sad owocowy z jabłoniami, śliwą i gruszą, ogródek hortiterapeutyczny pełen bylin i traw oraz brzozowy zakątek na przyszkolnym placu zabaw. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i efekty naszej pracy. Dziękujemy Fundacja Varietae – pani Ani Sobol i Ewelinie Pilch za pomysł, zaangażowanie i wspólne sadzenie roślin 🌳🌿🌱🍀🌳

roślinność wokół szkoły

Zdjęcie 1 z 17