W ramach realizacji programu edukacyjnego „Małe Wielkie Sprawy”, uczniowie naszej szkoły odwiedzili w 2 półroczu kolejne instytucje. Tym razem był to Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach oraz Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane „Gałopol” Sp. z o.o. w Gałowie.
Program jest realizowany w ramach zajęć przysposobienia do pracy oraz w ramach zajęć rozwijających komunikowanie się i ma na celu zapoznanie się z zakresem działalności danej instytucji, zadaniami pracowników oraz na rozwijaniu umiejętności komunikowania się. Jest okazją do zdobywania przez młodzież nowych umiejętności praktycznych przydatnych w życiu codziennym takich jak załatwianie spraw urzędowych, czy skuteczne i kulturalne komunikowanie się w instytucjach. Niektórzy z naszych uczniów samodzielnie i skutecznie zawnioskowali o Kartę Mieszkańca Szamotuł.
Zajęcia realizowane w ramach programu, mają również na celu integrację uczniów ze środowiskiem lokalnym i wdrażanie do dorosłego życia w społeczeństwie.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wymienionym instytucjom za wsparcie realizacji naszego projektu: Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach, Przedsiębiorstwo Rolniczo-Hodowlane „Gałopol” Sp. z o.o. w Gałowie.