Od września 2022 r. klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęła realizację projektu „Caffe Brzechwa” – czyli utworzenia kawiarenki szkolnej dla wszystkich uczniów☕️
Raz w miesiącu w holu szkoły czynna jest kawiarenka, w której serwowane są dania przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a klientami kawiarenki są zaproszeni goście: uczniowie szkoły podstawowej, pracownicy, nauczyciele.
W ubiegłym tygodniu w takim miłym spotkaniu wzięła udział Starosta Szamotulski Beata Hanyżak😊
Celem projektu jest rozwijanie samodzielności uczniów i umiejętności zawodowych, wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania, higieny przyrządzania posiłków, rozwijanie umiejętności korzystania z książek kucharskich oraz kształcenie wyobraźni twórczej i pomysłowości.
Uczniowie realizujący projekt samodzielnie stworzyli karty menu, dokonali potrzebnych zakupów (naczynia, serwetki, sztućce), ustalili swoje role (kucharz, kelner, pomoc kuchenna), zaprojektowali logo oraz zaproszenia.

333473294_587197163017395_4012084549340197334_n

Zdjęcie 1 z 3