W ramach realizacji programu edukacyjnego „Małe Wielkie Sprawy”, uczniowie naszej szkoły odwiedzili w pierwszym półroczu biura, sekretariat, starostwo, pocztę oraz bank.
Program jest realizowany w ramach zajęć przysposobienia do pracy oraz w ramach zajęć rozwijających komunikowanie się i ma na celu zapoznanie uczniów z zadaniami pracowników biurowych, pracowników obsługi interesantów i klientów, zapoznanie się z zakresem działalności danej instytucji oraz na rozwijaniu umiejętności komunikowania się. Jest okazją do zdobywania przez młodzież nowych umiejętności praktycznych przydatnych w życiu codziennym takich jak załatwianie spraw urzędowych, czy skuteczne i kulturalne komunikowanie się w instytucjach .
Zajęcia realizowane w ramach programu, mają również na celu integrację uczniów ze środowiskiem lokalnym i wdrażanie do dorosłego życia w społeczeństwie.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wymienionym instytucjom za wsparcie realizacji naszego projektu: Starostwo Powiatowe w Szamotułach Powiat Szamotulski Oficjalnie, Urząd Pocztowy w Szamotułach Poczta Polska, Bank Spółdzielczy Duszniki w Szamotułach Bank Spółdzielczy Duszniki.

433635090_848222747315736_314032927255385457_n

Zdjęcie 1 z 8