W Naszej szkole naprawdę dzieje się wiele wspaniałych rzeczy. Jedną z nich były obchody Dnia Dziecka, podczas których odbył się ekologiczny pokaz mody pod hasłem: „Papierowy zawrót głowy”. Całą społecznością szkolną spotkaliśmy się wczoraj w sali gimnastycznej, aby wspólnie spędzić czas. Jak na prawdziwy pokaz mody przystało były specjalnie i misternie przygotowane stroje z papieru i jego pochodnych oraz czerwony dywan. Nie zabrakło też gości honorowych – Pani starosty Beaty Hanyżak oraz Pana wicestarosty Rafała Zimnego.
Na początku spotkania porozmawialiśmy o tym, skąd bierze się papier, jakie są jego rodzaje, co można z niego zrobić oraz jakich narzędzi i przyborów używamy do jego obróbki. Następnie chętni uczniowie zaprezentowali zgromadzonym swoje stroje, krocząc dumnie po czerwonym dywanie. Jesteśmy ciekawi, czy patrząc na zdjęcia, tak samo, jak my podziwiacie pomysłowość uczniów. 😊 Pod koniec pokazu odbył się konkurs na najciekawszy strój wykonany z papieru. Jury miało naprawdę trudne zadanie. W trakcie obrad składu jurorskiego daliśmy się ponieść wakacyjnym rytmom. 🎶☀ W końcu nadszedł moment, na który wszyscy czekali – nagrodzono uczniów, za najciekawsze recyklingowe stroje, i tak:
– I miejsce zajęła Karolina Koput;
– II miejsce zajął Xawier Andrzejczak;
– III miejsce zajęła Zofia Sobańska;
– Wyróżnienia otrzymali: Weronika Stachowiak, Natalia Stróżyk, Kornel Brodziak, Paulina Szorcz, Klaudia Mucha.
Nagrodzeni zostali także wszyscy modele, którzy wzięli udział w pokazie. Na koniec każdy uczeń otrzymał lody, które ufundowała Rada Rodziców. To był naprawdę intensywny dzień pełen wrażeń – spójrzcie do galerii, jeżeli nie wierzycie 

Dzien Dziecka

Zdjęcie 2 z 25