W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu brali udział w projekcie edukacyjnym „Gramy z Janem Brzechwą”. Projekt polegał na stworzeniu gier o tematyce wierszy Jana Brzechwy, wymienianiu się zrobionymi grami z innymi klasami, a nawet innymi szkołami oraz zagraniu w „żywą grę” na boisku szkolnym. W pierwszym tygodniu uczniowie tworzyli gry. Powstały wspaniałe kolorowe gry oparte na zasadach znanych gier, takich jak: Piotruś, memory, dobble, gry planszowe, puzzle, a także gry online. Następnie przez kolejne dwa tygodnie uczniowie wymieniali się między klasami utworzonymi wcześniej grami. Zabawa była świetna! Kolejnym zadaniem projektowym było zagranie w „żywą grę” na boisku szkolnym, gdzie jeden z uczniów z danej klasy wcielał się w rolę pionka i chodził po ogromnej planszy, a pozostali uczniowie kulali kostką i odpowiadali na pytania dotyczące wierszy Jana Brzechwy. Ostatnim etapem projektu było granie w gry zrobione przez uczniów z innych szkół. Dziękujemy za wspaniałą współpracę i piękne kolorowe gry pozwalające nam w miły sposób utrwalić twórczość naszego patrona – pana Jana Brzechwy.

339149378_237369675486367_5570035337451012607_n

Zdjęcie 1 z 22