8 marca przypadało wyjątkowe święto jakim jest Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet. Ci, którzy obserwują profil naszej szkoły, zapewne domyślają się, że nie przeszliśmy obok tak ważnego święta obojętnie, a nasze świętowanie nie skończyło się na wręczaniu kwiatków i składaniu życzeń, choć tej miłej tradycjirównież nie zabrakło. Zarówno wczoraj, jak i dziś uczniowie szkoły zostali zaproszeni do zabawy w escape roomie, czyli tematycznym pokoju zagadek. Przedmiotem naszych działań była książka „SzamoDZIELNE. Historie wyjątkowych szamotulanek”. Na czym polegała zabawa? Do każdej z klas trafił tajemniczy list zapraszający uczniów do jednej z sal lekcyjnych, która tego dnia zmieniła się nie do poznania. Uczniowie wraz z nauczycielem byli w niej zamykani na klucz. Tylko odnalezienie wszystkich wskazówek i rozwiązanie wszystkich zadań dawało im szansę na uzyskanie szyfru do sejfu, w którym znajdował się klucz do sali dzięki, któremu mogli zyskać wolność.
Czy zadanie się powiodło? Zobaczcie sami!

330391803_2032992227082191_6470669405961598276_n

Zdjęcie 1 z 16