Od piątku do niedzieli trzech uczniów i dwóch absolwentów Zespołu Szkół im. J. Brzechwy w Szamotułach uczestniczyło w XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Polska, które odbywały się w Katowicach.

Zawodnicy Powiat Szamotulski Oficjalnie reprezentowali Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań w dyscyplinie pływanie. Nasi sportowcy zaprezentowali się z jak najlepszej strony na dystansach 25 m, 50 m i 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz w sztafecie 4 × 25 m stylem dowolnym.

Wyniki zawodników szamotulskiego Herkulesa przedstawiają się następująco:

Kacper Ślimak – dwa brązowe medale indywidualnie i piąte miejsce w sztafecie.

Jakub Nazim – srebrny medal i piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.

Michał Szała – czwarte i szóste miejsce indywidualnie oraz srebrny medal w sztafecie.

Konrad Skrętkowski – dwa srebrne medale indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.

Mateusz Pietrzak – srebrny medal i piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.

Ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych sportowców! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

XIII-Olipiady-Specjalne-1

Zdjęcie 1 z 27