Od piątku do niedzieli trzech uczniów i dwóch absolwentów Zespołu Szkół im. J. Brzechwy w Szamotułach uczestniczyło w XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Polska, które odbywały się w Katowicach.
Zawodnicy Powiat Szamotulski Oficjalnie reprezentowali Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań w dyscyplinie pływanie. Nasi sportowcy zaprezentowali się z jak najlepszej strony na dystansach 25 m, 50 m i 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz w sztafecie 4 × 25 m stylem dowolnym.
Wyniki zawodników szamotulskiego Herkulesa przedstawiają się następująco:
Kacper Ślimak – dwa brązowe medale indywidualnie i piąte miejsce w sztafecie.
Jakub Nazim – srebrny medal i piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.
Michał Szała – czwarte i szóste miejsce indywidualnie oraz srebrny medal w sztafecie.
Konrad Skrętkowski – dwa srebrne medale indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.
Mateusz Pietrzak – srebrny medal i piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.
Ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych sportowców! Jesteśmy z Was bardzo dumni!
